WTF = A MUSIC VIDEO SHORT FILM?

Mūzikas video īsfilmu izlase ir eksperimentāla programma ar jautājuma zīmi tās nosaukumā, programmu veidojušas četras kuratores ar specialitāti dažādās nozarēs: Sonora Broka (Kino programmu kuratore, Riga IFF radošā direktore), Anna Veilande-Kustikova (īsfilmu un animācijas pētniece, Short Riga kuratore), Agnese Logina (mūzikas video un kino pētniece, kuratore) un Inese Vēriņa – Lubiņa (audio-vizuālo mediju māksliniece, vīdžeja un pedagoģe).
Programmas mērķis ir reaģēt uz pēdējā laika aktuālo parādību t.s. mūzikas video īsfilmu jeb music video short film apzīmējumu, kas tiek lietots dažādu audio-vizuālo darbu aprakstīšanai. Kuratoru uzmanību saistīja izteiktā dažādība darbiem, kuru režisori vai producenti apzīmē tos ar vārdu salikumu “mūzikas video īsfilma”. Līdz ar to radās jautājums vai šadam apzīmējumam ir vieta mūsdienās jau tā pārbagātajā žanru un formātu piedāvājumā un, ja ir, tad kādus brīnumus mums sola šis vārdu savienojums.
Short Riga veidotā programma ir dažādu veidu, vecuma un izcelsmes darbu apkopojums, kas, mūsuprāt, pilntiesīgi varētu tikt saukti par mūzikas video īsfilmu un paši par sevi ir audiovizuāls baudījums. Programmas izrādīšanas laikā kuratori sniegs komentārus un raisīs dialogu par izvēlētajiem darbiem un citiem šāda veida īsformāta veikumiem mūsdienās.

22/10
WTF = A MUSIC VIDEO SHORT FILM?