Dārgais Hanss

RIGA IFF OFFICIAL COMPETITION

1941. gada pavasaris. Īsi pirms nacistiskās Vācijas iebrukuma Krievijā – laikā, kad ekonomiskā sadarbība starp abām valstīm vēl rit pilnā sparā, – vācu inženieru delegācija ar galveno varoni Hansu (Jākobs Dīls) dodas uz Padomju Savienību, lai piedalītos optisko lēcu izstrādē kādā stikla fabrikā. Gaisā jūtama kara klātbūtne, un atmosfēra ir saspringta. Kad Hansa neuzmanības dēļ eksplodē rūpnīcas krāsns, kas izraisa vairāku cilvēku nāvi, situācija kļūst vēl saspīlētāka. Dārgais Hanss ir aizraujoša vēsturiska drāma, kurā piedalās Vācijas aktiermeistarības grandi, tostarp Jākobs Dīls, Birgita Minihmajra, Marks Vaške un Marks Hozemans.

BALVAS:
Krievijas Nacionālās kinomākslas un zinātnes akadēmijas balva Zelta Ērglis par labāko scenāriju (2016) un Nika par labāko scenāriju un labāko filmu (2016), Krievijas Filmu kritiķu ģildes balva Baltais Zilonis par labāko filmu, labāko scenāriju, labāko režiju, labāko operatora darbu (Oļegam Mutu) un labāko aktiera darbu (Jākobam Dīlam) (2016).
Čikāgas filmu festivālā Blow-up filma saņēma balvas kā labākā pilnmetrāžas filma, par labāko aktiera un operatora darbu.

SEANSI
18/10
Dārgais Hanss
20/10
Dārgais Hanss