Ausma

LIELAIS KRISTAPS

Padomju mītradē populārs bija stāsts par mazo pionieri Pavļiku Morozovu – viņš nodeva čekai savu tēvu, kurš nebija apmierināts ar padomju varas rīkošanos, un Pavļiku par to nogalināja paša ģimene. Pavļika Morozova “varoņdarbs” padomju propagandai kalpoja kā neapšaubāms paraugs jebkuram padomju pilsonim – kļūt par ziņotāju, lai ko tas maksātu.
Šajā filmā, vairāk kā 80 gadus pēc Pavļika Morozova, mazais zēns nosaukts par Jāni un dzīvo padomjlaika Latvijā, kolhozā Ausma. Viņa tēvs ir padomju varas ienaidnieks un plāno sazvērestību, dēls nodod tēvu un tēvs viņam atriebjas. Tad kurš šajā padomju pasakā ir labais un kurš sliktais? Filma atklāj, ka “izmežģītas” smadzenes ir bīstamas visos laikos. Arī mūsdienās.
Filmas operators Vojcehs Starons saņēmis balvu Tallinas starptautiskajā kinofestivālā Melnās naktis / Black Nights (2015). Filma arī saņēmusi balvu par vizuālo koncepciju Andreja Tarkovska vārdā nosauktajā festivālā Spogulis (Krievijā, 2016). Šogad Ausma ir iekļauta Eiropas Kino akadēmijas (EFA) to 50 pilnmetrāžas filmu sarakstā, kuras šogad sacentīsies par labākās spēlfilmas nomināciju.

SEANSI