Radio Svoboda apaļā galda diskusija. Karš un miers. Ukrainas pieredze

Diskusijā piedalīsies filmu autori, kuri savās filmās no dažādiem aspektiem aplūko bruņoto konfliktu un sabiedrības pārstāvju pieredzi valstī, kas ir izvēlējusies attīstības virzienu, kas vērsts uz Eiropas Savienību. Par šo izvēli Ukrainai ir nācies samaksāt augstu cenu, jo Ukrainas tautas izvēle ir novedusi arī pie konflikta ar Krieviju un daļas valsts teritorijas aneksijas. Un šīs izvēles rezultātā pati Ukrainas sabiedrība šobrīd ir sadalījusies divās nometnēs, kuru robežšķirtne nereti šķērso arī ģimenes.
Apaļā galda diskusijā “Karš un miers. Ukrainas pieredze” tiks aplūkotas sekojošas tēmas – ““Eiropas izvēles” cena”, “Cilvēka dzīvības cena”, un, protams, “Notikumus atspoguļojošā dokumentālista pozīcija” un “Notikumus atspoguļojošā dokumentālista atbildība”. Diskusijā tiks skarts arī Latvijas konteksts, ņemot vērā Latvijā esošo “krievu” faktoru, ko izmantojuši telekanāla BBC dokumentālisti filmā “Trešā pasaules kara komandcentrā” (WW3: Inside the war room).
Dokumentālo filmu autoriem no Lietuvas, Latvijas, Ukrainas, Polijas un Krievijas ir sava personīgā pieredze, savs skatījums uz Ukrainas – Krievijas konfliktu un masu mediju lomu šī notikuma atspoguļošanā un nereti arī pretrunu izraisīšanā.
Apaļā galda diskusijā kā galvenie uzstāsies filmu autori un aicinātie eksperti. Galveno paneli pārstāvēs 7 diskusijas dalībnieki.Diskusijas moderators – radio “Brīvība” komentētāja, dzejniece Jeļena Fanailova.
Līdztekus kinematogrāfistiem apaļā galda diskusijā tiks aicināti piedalīties arī politiķi, mediju pārstāvji, pilsoniskās sabiedrības pārstāvji.

Diskusija ir saistīta ar filmām:
Ukrainas šerifi (Ukraina, Latvija; rež. R. Bondarčuks)
Alise kara zemē (Polija, Ukraina; rež. A. Kovalenko, L. Durakova)
Mariupole (Lietuva, Francija, Vācija, Ukraina; rež. M. Kvedaravičus)
Radinieki (Latvija, Vācija, Igaunija, Ukraina; rež. V. Manskis)

Diskusijas pamatvaloda: krievu
Ieeja – bez maksas.

Diskusiju rīko ARTDOCFEST/RIGA un Eiropas komisijas pārstāvniecība Latvijā.

DATUMS17/10
LAIKS11:00 - 13:30
VIETACafé Film Noir