KIDS WEEKEND PROGRAMMA
VALMIERAS VASARAS TEĀTRA FESTIVĀLĀ
3 – 5  /  08   /  2017

Valmieras vasaras teātra festivāls, šogad veltīts bērniem un ģimenēm un notiks no 4. līdz 6. augustam, paralēli izrāžu programmai piedāvās arī ģimenes filmu vakarus zem klajas debess sadarbībā ar RIGA IFF bērnu filmu programmu KIDS WEEKEND. Kino vakari iesāks Valmieras vasaras teātra festivālu tā priekšvakarā 3. augustā un turpināsies 4., 5. augustā, izrādot filmas visai ģimenei. Brīvdabas kinoteātrī būs skatāmas filmas, kuras iepriekšējos RIGA IFF norises gados par labākajām izraudzījusies festivāla bērnu žūrija, kā arī – viena no skatītākajām filmām neatkarīgās Igaunijas pastāvēšanas laikā.
Skatītāji Valmierā uz ģimenes filmu seansiem aicināti ik vakaru pēc saulrieta. Programmu veidos trīs skatītāju citviet iemīļoti, izklaidējoši, izzinoši un azartiski kino darbi, kas konceptuāli papildina bērniem paredzēto izrāžu dabu. Skatīties filmas aicināti visi valmierieši un pilsētas viesi, brīvdabas kinoteātris būs pieejams BEZ MAKSAS pilsētas centrālajā laukumā pie Hanzas sienas iepretim Valmieras teātrim. Ņemot vērā, ka filmu izrādīšanai ir nepieciešama tumsa, filmu seansi sāksies plkst. 22.
Valmieras Vasaras teātra festivālā šogad pirmizrādes piedzīvos 7 iestudējumi, kas tiek veidoti īpaši šim notikumam un norisināsies dažādās vietās Valmieras pilsētvidē – pagalmos, pazemes autostāvvietā, mežā, mēbeļu veikalā un citviet. Paralēli bērnu programmai būs arī pērn festivālam tapušās skaņas izrādes pirmatskaņojums Gaujas Stāvajos krastos, brīvdabas kino vakari, pagalmu spēļu čempionāts, gastronomiskie piedzīvojumi un diskusijas.

Iepazīties ar visu VVTF programmu, kā arī – iegādāties biļetes uz izrādēm, iespējams festivāla mājaslapā – valmierasfestivals.lv  

CETURTDIEN, 3. AUGUSTĀ

Igaunijas ģimenes filma ZUPAS PILSĒTAS SLEPENĀ BIEDRĪBA. Šis jauneklīgās un nepiespiestās atmosfēras caurvītais piedzīvojumu stāsts bērniem un pieaugušajiem ir talantīgā igauņu režisora Margusa Paju debijas filma, kas neatkarīgās Igaunijas pastāvēšanas laikā ir kļuvusi par otru plašāk skatīto kinodarbu. Tā vēstījuma centrā ir desmitgadniece Marī. Viņa ir pārliecināta, ka vecāku darbs tiem svarīgāks par viņu — par laimi viņai ir lielisks vectētiņš — profesors, kuram piemīt tāds pat atklājēja gars. Marī kopā ar draugiem bauda vasaru, līdz brīdim, kad pilsētu pārņem noslēpumaina slimība — visi pieaugušie sāk uzvesties kā bērni. Slimības sekas ir draudošas un Marī uzņemas rast risinājumu.

PIEKTDIEN, 4. AUGUSTĀ

Norvēģijas piedzīvojumu drāma bērniem OPERĀCIJA ARKTIKA. Filma ir norvēģu režisores Grētes Būes-Vālas debijas darbs, kas lieliski iemieso Skandināvijas ģimenes kino esenci: aizraujoša un spriega piedzīvojuma veidā aptvert nozīmīgas tēmas — atbildību pret apkārtējiem, īpaši ģimeni, spēju saprasties un būt godīgam. Režisores gleznaini uzņemtais kinodarbs skatītāju ievelk neticamā piedzīvojumā uz pašiem Norvēģijas ziemeļiem — Svalbāru, kur, nevilšus iekāpjot nepareizajā lidmašīnā, nokļūst divas māsas ar brāli. Viņus gaida atklājumiem un negaidītām briesmām pilns piedzīvojums.  RIGA IFF bērnu žūrijas balvas laureāte 2015. gadā. Filmas izrādīšana notiek sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību.

SESTDIEN, 5. AUGUSTĀ

Parodija par gangsterfilmu žanru visai ģimenei – MAZAIS GANGSTERIS. Jaunais nīderlandiešu režisors Arne Tūnens savā ģimenes komēdijā ir virtuozi apvienojis labestīgu parodiju par gangsterfilmām ar skolā norisošu piedzīvojumu stāstu. Tā galvenajam varonim, 11 gadus vecajam Rikam ir apnicis, ka viņu un viņa lādzīgo tēvu visi apceļ. Pēkšņa dzīvesvietas maiņa sniedz iespēju šo nepatīkamo situāciju mainīt — Riks, noskatījies televīzijā gangsterfilmu, sāk visiem stāstīt, ka viņa tēvs ir mafijas boss. Taču meliem īsas kājas — drīz vien tie Riku noved neapskaužamā situācijā. RIGA IFF bērnu žūrijas balvas laureāte 2016. gadā.