Tuvojas! Šogad Rīgas Starptautiskais kino festivāls – no 7. līdz 17. septembrim!


Pieejamas biļetes uz visiem KIDS WEEKEND seansiem – gan pilnmetrāžas filmām, gan diviem animācijas īsfilmu seansiem pašiem mazākajiem, arī uz Lupatiņu veidotāju jaunās īsfilmas pirmizrādi. Biļetes cena – 3€. Ģimenes biļete – 10€. >>>


Festivāla atklāšanas vakarā 8. septembrī – kultūras un mākslas portāls Arterritory.com sadarbībā ar Losandželosas mediju mākslas organizāciju Echo Park Film Center audiovizuālais projekts Sound We See: Riga (Skaņa, ko redzam: Rīga), kura dalībnieki – 24 rīdzinieki – mākslinieki, fotogrāfi, mūziķi, rakstnieki. >>> BIĻETES PIEEJAMAS IEROBEŽOTĀ SKAITĀ!

Dažas no festivāla programmai RIGA IFF SELECTION paredzētajām filmām:

LĒDIJA MAKBETA. Nikolaja Ļeskova slavenāko noveli “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta” šoreiz interpretē pieredzējušais britu teātra režisors un debitants pilnmetrāžā Viljams Oldroids un jaunā aktrise Florensa Pjū. Kopš pirmizrādes Toronto Starptautiskajā kino festivālā filma saukta arī par “radikālu”. Režisors intervijā The Guardian stāsta: “Mēs esam pieraduši, ka tā laika literatūra sievietes ataino kā klusās cietējas vai tādas, kurām izdodas vienkārši aizbēgt. Katrīna savu likteni pilnasinīgi ņem pati savās rokās. Tā ir jakobīņu traģēdijas tradīcija.”


CĪSIŅSUNS. “Laimes” (Happiness) un “Palindromu” (Palindromes) autors Tods Solondzs atgriežas ar 4 stāstiem, kurus vieno cilvēcība, absurds, Amerika, ironija, neveiklība un… taksītis. Lomas atveido arī Denijs Devito, Grēta Gerviga, Džūlija Delpi un Elena Bērstina.

ES UN MORGANS. Džeza cienītāju sirdis pirms 10 gadiem aizkustinājušās dokumentālās filmas “Mans vārds ir Alberts Eilers” (My Name is Albert Ayler) autors Venēcijas kino festivālā pērn pieteica kontroversiālo stāstu par vienu no piecdesmito un sešdesmito gadu spilgtākajiem trompetistiem – Lī Morganu. 1972. gadā, kādā sniegotā februāra naktī, Ņujorkas džeza klubā, kur notika viņa koncerts, mākslinieku nošāva viņa sieva.

NEBEIDZAMĀ DZEJA. Frenka Herberta “Kāpu” Ukrainas ebreju čīlietis Alehandro Hodorovskis nepabeidza, taču savu vārdu jau vairākās paaudzēs viņš joprojām iekaļ ar septiņdesmito gadu kulta filmām “Svēto kalnu” (The Holy Mountain) un “Kurmi” (El Topo). “Nebeidzamajā dzejā” (Poesia sin fin) ekscentriskais vecmeistars turpina kino attēlot pats savu dzīvi. Kinematogrāfisko autobiogrāfiju Hodorovskis aizsāka ar “Realitātes deju” (La danza de la realidad), bet jaunākā filma raksturīgajā nosacītībā stāsta par viņa mākslinieka gaidām četrdesmito gadu Čīlē, kur viņš iepazīst tolaik jaunos, taču vēlāk 20. gadsimta spāņu literatūras titānu statusu guvušos Enriki Linu, Stellu Diazu Varinu, Nikanoru Parru. Kannu kinofestivālā pirmizrādītā filma ir krāšņs veltījums Čīles kultūras mantojumam mākslās, nebeidzamajiem skaistuma un patiesības meklējumiem.


SAFARI. “Paradīzes” (Paradies) triloģijas godalgotais režisors Ulrihs Zeidls (Ulrich Seidl) pievērš savu aso dokumentālista – inscinētāja aci Namībijas medību tūrisma šausmām. Zeidlam raksturīgā groteska, kuru pieredzējām seksa tūrismu izgaismojošajās “Paradīzēs” daļās, “Safari” iegūst jaunu līmeni: eiropieši – Āfrikas mednieki labprāt pozē kamerai un intervijās runā pat par saviem politiskajiem uzskatiem.


Programmā NORDIC HIGHLIGHTS, kas tiek veidota sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kā arī – ar Norvēģijas, Dānijas, Somijas un Zviedrijas vēstniecībām, gaidāmas divas pēdējos gados tapušas pasaulē un Ziemeļvalstīs nozīmīgas filmas, kuras pārsteidzošā kārtā Latvijā līdz šim uz lielā ekrāna nav izrādītas: 1001 GRAMS stāsta par kādas zinātnieces attiecībām ar kilograma, mīlestības, nožēlas un zaudējuma etaloniem, bet AKLUMS pretnostata cilvēciskos mēģinājumus paslēpties no ārpasaules, nepamanot, ka lielākie draudi slēpjas mūsos pašos – iekšējā pasaulē. Pārējās programmas filmas tiks izziņotas, festivālam tuvojoties.


Programmā visai ģimenei – KIDS WEEKEND – arī šogad tiks izrādītas kā pilnmetrāžas spēlfilmas, tā arī animācijas īsfilmas bērniem. Programmā būs skatāma nule Norvēģijā, Kristiansandas Starptautiskajā Bērnu Filmu festivālā godalgotais piedzīvojumu stāsts MĀKOŅPUIKA, kurā divpadsmitgadīgs pilsētnieks iepazīst savas saknes Lapzemē, starp sāmiem, kuru dzīves ritmu izsenis veido ziemeļbriežu audzēšana. Viens no galvenajiem notikumiem pirmajā festivāla nedēļas nogalē būs animācijas studijas Atom Art jaunākās īsfilmas pirmizrāde. Edmunda Jansona režisētā filma BIZE UN NEGUĻA ir stāsts par meiteni Bizi un viņas labāko draugu Neguļu. Viņi kaļ plānus kā atgūt Bizes vecāku uzmanību, pēc tam, kad ģimenē ir ieradies brālītis. Filmas pirmizrādē ar skatītājiem tiksies filmas veidotāji, kā arī – gaidāmi arī citi pārsteigumi. Kā pārējās pilnmetrāžas filmas, tā programmā iekļautās animācijas filmas tiks izziņotas, festivālam tuvojoties.


Savukārt, festivāla dokumentālo filmu programmā sadarbībā ar Krievijas neatkarīgo kino festivālu Artdocfest un režisoru, producentu Vitāliju Manski – ARTODCFEST/RIGA – iekļauta filma, kura nule godalgota Viļņas Starptautiskā kino festivāla konkursā Baltic Gaze. SIEVIETE UN LEDĀJS ir kinematogrāfiski meditatīvs stāsts par glacioloģi Aušru Revukaiti, Tjanšana kalniem un laiku. Pārējās programmas filmas, kā arī – programmas ietvaros notiekošās diskusijas ar filmu veidotāju piedalīšanos tiks izziņotas, festivālam tuvojoties.