VISU FESTIVĀLA
SEANSU GRAFIKS
FESTIVĀLA KATALOGS
PDF FORMĀTĀ BEZ MAKSAS!

AIJA BĒRZIŅA

Prezidente

„Protams, mēs esam reālisti: mēs apzināmies, ka centieni padarīt Rīgu par centrālo kino industrijas pārstāvju pulcēšanās vietu prasa ilgtermiņa ieguldījumus. Taču tas nenozīmē, ka varam atļauties pavadīt laiku bezdarbībā, gaidīdami, kad mūsu radošie prāti nāks klajā ar darbiem, kas spēs ielauzties blīvajā industrijas informācijas telpā.
Mums ir jārīkojas, lai tas agri vai vēlu notiktu. Es patiesi ticu, ka festivāls kļūs par auglīgu augsni Latvijas – un līdz ar to arī pasaules – kino attīstībai.”

aija@rigaiff.lv

SONORA BROKA

Radošā direktore

„Es nāku no kino pasaules, kas nejautāja, vai mums ir vajadzīgs festivāls, pasaules, kas negaidīja no valsts finansiālu atbalstu, sekojot „Francijas piemēram”. Šajā pasaulē valdīja pārliecība, ka patiesi kulturālai sabiedrībai ir absolūti nepieciešams šis „visskaistākais apmāns”, tādēļ šī festivāla rašanās bija neizbēgams notikums. Es ceru, ka mēs varam atjaunot šīs vērtības, vienlaikus arī sperdami soli uz priekšu, kļūstot par vaduguni jaunai kino valodai un jaunai kultūras izpausmei un pieredzei.”

sonora@rigaiff.lv

LIENE TREIMANE

Rīkotājdirektore

„Festivāla seanss nav vienkārši seanss – tas ir vesels notikums. FESTIVĀLS NEVAR ATĻAUTIES BŪT TIK VIEN KĀ LABU FILMU PARĀDE – TAM IR JĀDZĪVO SAVA PILNASINĪGA DZĪVE, TAM IR JĀSNIEDZAS ĀRPUS KINOTEĀTRU SIENĀM, JĀDODAS LĪDZI SKATĪTĀJAM ARĪ TAD, KAD FILMAS TITRI IR BEIGUŠIES. Es ceru, ka desmit festivāla dienu laikā jums neatliks daudz laika miegam!”

liene@rigaiff.lv

ELVISS ZANTS

Komunikācijas vadītājs

„Gluži kā mūzika, arī kino man vienmēr nozīmējis augstāko no mākslām. Domāju, tas, ka kino joprojām – arī pēc tam, kad esmu ieskatījies kino veidošanas aizkulisēs – spēj mani aizkustināt līdz sirds dziļumiem – vienalga, vai tā būtu mūžzaļa klasika vai negaidīti veiksmīga debija – ir galvenais iemesls, kādēļ šeit esmu. Man ir gods piedalīties procesā, kurā top kino vēsture Latvijā. Es nezinu, kā tā top. Domāju, ka to īsti neviens nezina. Šī ir tikai otrā reize, kad Rīga piedzīvo šāda mēroga projektu. Šis nav vienkārši festivāls! Tas taču ir Rīgas Starptautiskais!”

elviss@rigaiff.lv

ZANE DZENE

MEDIJI & SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS

Festivāls – tie ir svētki, kāri no katra kadra nolasot informāciju, kas veidota pēc mākslinieciskiem, ne bezkaunīgi komercionāliem kodiem un ļauj arī skatītājam kustināt smadzenes, nevis ar karoti iebaro pat epizodes, kurās būtu jāsmejas un kurās – jāraud. Festivāls – tie ir autori, kuri vēl meklē savu skatītāju, un tās ir arī tēmas, kas lielajās industrijās ielauzīsies pēc kāda laika, tātad – jebkurš skatītājs var kļūt par atklājēju kādam ģēnijam, kura zvaigzne no visa spēka iedegsies tuvāki tālākā nākotnē.

press@rigaiff.lv

AMANDA BOKA

European Script Meeting vadītāja

“NEPIETIEK AR TO RŪPALU VIEN, KA FILMU PROJEKTI TOP KATRU GADU, IR JĀCEĻ LATIŅA – CERAMS – IK REIZI, KAD TIEKAMIES. ES TICU, KA EUROPEAN SCRIPT MEETING, KĀ DAĻA NO FESTIVĀLA, VAR KĻŪT PAR VIENU NO INSTRUMENTIEM, LAI ATTĪSTĪTU INOVĀCIJU NOZARĒ. JO, KĀ GAN SAVĀDĀK, JA NE REĀLAS, CILVĒCISKAS SASKARSMES CEĻĀ MĒS VARAM PĀRSTEIGT PAŠI SEVI UN PIESKARTIES JAUNIEM RADOŠIEM HORIZONTIEM?”

amanda@rigaiff.lv

VITĀLIJS MANSKIS

ARTDOCFEST prezidents

„Artdocfest – Rīga: Tas nozīmē pirmizrādes. Pirmizrādes, ko vairākums pērnā gada dokumentālo filmu noteikti ir pelnījušas, taču nevar piedzīvot Maskavā. Jo to autoriem un viņu varoņiem draud briesmas, jo viņus vajā cenzori, jo Krievijā valda noteikti likumi, kā arī to trūkums. Tajā pašā laikā šie šķēršļi ir arī materiāls, no kā sastāv mūsdienu Krievija. Šī ir Krievija, par kuru stāsta šīs filmas. Arī tad, ja dažas no tām ir uzņemtas tūkstošiem kilometru no Krievijas robežas.”

KRISTĪNE GILUCE

KIDS WEEKEND un #YOUTH_MATTERS! kuratore

„Jebkura festivāla pienākums ir piedāvāt skatītājiem pēc iespējas plašāku programmu. Centieni piesaistīt festivālam gados jaunu auditoriju ir viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, taču tas ir pūļu vērts. Jo īpaši, ja piedāvājam stāstus, kas ne tikai nodarbina jauniešu iztēli, bet arī iesaista viņus pašus un viņu ģimenes sarunā par svarīgiem jautājumiem. Skaistākā procesa daļa ir gūt prieku, vienlaikus gūstot vērtīgu pieredzi par sevi un savu vietu pasaulē!”

ANNA KUSTIKOVA-VEILANDE

SHORT RIGA kuratore

„Īsfilmas ir mūsdienu avangarda kino laboratorija. Tas ir formāts, ar kura starpniecību autori pēta un eksperimentē, kurā mēs rodam jaunus mūsdienu kino risinājumus un paša kinematogrāfa pamatelementus. Pasaulei ir nepieciešama šī laboratorija, bet mēs vēlamies būt tās sargi.”

anna@rigaiff.lv

IEVA ROMANOVA

LIELĀ KRISTAPA projekta vadītāja

Tas, ka Lielais Kristaps nu notiek katru gadu, ir pierādījums filmu nozares pieaugošajam spēkam un lielumam. Paldies visiem filmu veidotājiem par ieguldīto talantu, enerģiju un pašaizliedzīgo darbu. Būsim kopā, jo kopā mēs VARAM!