VISU FESTIVĀLA
SEANSU GRAFIKS
FESTIVĀLA KATALOGS
PDF FORMĀTĀ BEZ MAKSAS!

Projekts “Filmu programmas apmaiņa starp Rīgas Starptautisko kino festivālu un Kristiansandas Starptautisko Bērnu filmu festivālu”

Īstenošanas periods: 17.08.2015. – 30.04.2016.

Projektu īsteno biedrība “Rīgas Starptautiskais kino festivāls” sadarbībā ar Kristiansandas Starptautisko Bērnu filmu festivālu Norvēģjā.

Projekta mērķis ir dot iespēju bērniem un jauniešiem gan Norvēģijā, gan Latvijā iepazīties ar citu valstu vienaudžu pasaules skatījumu, gūt iedvesmu un padomu no filmu varoņu likteņiem, tādējādi bagātinot savu pieredzi, dzīves uztveri un zināšanas par citām kultūrām. Tāpat – nodrošināt bērnu un jauniešu kino repertuāra daudzveidību, nostiprinot bērnu kinofestivāla tradīcijas. Radīt pasākumu bērniem un jauniešiem, kas tiem ļautu aktīvi piedalīties festivāla veidošanā, līdzdarbojoties bērnu žūrijā, un iepazīties ar kino veidošanas pamatiem, iesaistoties animācijas darbnīcā, kas norisināsies festivāla laikā.

Filmu apmaiņas programmas ietvaros Rīgas SKF ir paredzēts izrādīt astoņus Ziemeļvalstu kinodarbus, kurus festivālam ieteiks un apkopos Kristiansandā norisošā Starptautiskā Bērnu filmu festivāla programmas kuratori. Turpretim Kristiansandas Starptautiskais Bērnu filmu festivāls no Rīgas SKF saņems tāda pat apjoma programmu, ko veidos galvenokārt Latvijā un Baltijas valstīs tapuši kinodarbi, īpaši piemēroti bērnu un jauniešu mērķauditorijai.

Projektam ir piešķirts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” neliela apjoma grantu shēmas „Kultūras apmaiņa” līdzfinansējums 25 446,00 eiro apmērā (EEZ līdzfinansējums – 85 %, valsts budžeta līdzfinansējums – 15 %).

Projekta ziņas:

te vajadzēs saites uz aktuālajiem projekta notikumiem (preses konference, animācijas darbnīca, filmu izrādīšana Rīgā, Kristiansandā u.tml. )

Projekta vadītāja: Sonora Broka, sonora@rigaiff.lv